Milí priatelia pútnici a všetci ľudia dobrej vôle. Prinášame vám fotografie z rekonštrukcie po jednotlivých mesiacoch, ktoré dokumentujú ako rekoštrukčné práce na Svätej studni úspešne pokračujú.

Marec 2018: betónová kostra

Apríl 2018: posvätenie prác

V pondelok 23.apríla sme vložili ku prameňu nerezovú nádrž v ktorej sa voda bude zhromažďovať a bude možnosť naberať si ju z dvoch výpustov.

Máj 2018: uzavretie prívodu vody

Počas mesiaca kamenári osadili vaňu a reliéfnu dosku do stredu betónovej steny. Doska je z toskánskeho pieskovca a majstri na prácu potrebovali suché prostredie. Preto sme na pár dní uzavreli prívod svätej vody a bol uzavretý až do štvrtka 24. Mája 2018, kedy boli práce dokončené. Ďakujeme za trpezlivosť a podporu nášho spoločného diela.

Jún 2018: nasadenie trávy a dokončenie obloženia

Prosíme o ďalšiu podporu

Naše spoločné dielo sa pomaly blíži k dokončeniu. Všetkým Vám, čo ste ho akokoľvek podporili, vyslovujeme úprimnú vďaku a zároveň prosíme o ďalšiu podporu. Aby sme mohli dielo dokončiť bude treba ešte nejaké financie už teraz Vám vopred ďakujeme za pomoc. Tu si môžete pozrieť doteraz preinvestované prostriedky:

http://transparentneucty.sk/#/turnovers/5111209678

Tu môžete Svätú studňu podporiť: SK31 0900 0000 0051 1120 9678

1 komentár, RSS

  • Peter Sysel

    says on:
    máj 26, 2018 o 8:29 pm

    Dnes 26.5.2018 som bol na krásnom dojímavom výlete v našej krásnej Marianke.Konali sa tam rôzne podujatia najmä školskej mládeže.O túto údajne zázračnú vodu bol veľký záujem.Bolo tam veľa matiek z malými detičkami,ktoré trpezlivo čakali až prídu na rad k prameňu.Bohužiaľ aj tu sa nezaprela slovenská pažravosť a bezcitnosť.Istá dáma,blondína v doprovode mladíka tam brali vodu do 4 25 litrových bandasiek,a ešte mali 1 veľkú prepravku asi na 16 1,5 l. PET fľiaš,neviem čo s tou vodou zamýšľajú,boli na striebornej Octávii z malackou ŠPZetkou.Mám 65 rokov,problémy z kolenom,a v rade na vodu som si odstál 65 minút,a toľko tam stáli aj ľudia z malými detičkami,bol som veľmi rozhorčený nad bezočivosťou a bezohľadnosťou týchto dvoch osôb.Bola tam sviatočná atmosféra veľa detičiek tak som nechcel vyvolávať konflikt,ale zanechalo to vo mne veľmi zlý dojem. Peter Sysel

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*